O Nas

O Nas

Fundacja Zalesiacze – już wkrótce oficjalnie, oczekujemy na nadanie numeru przez KRS 🙂

ZARZĄD FUNDACJI

1_Fotor

KAMIL CYMERMAN

Inicjator akcji i zwolennik sadzenia drzew prawie wszędzie. W Zalesiaczach.pl widzi mocną grupę ludzi, która może nieźle namieszać w krajobrazie. Do pracy chciałby jechać przez las, mieszkać w otoczeniu zieleni i oddychać świeżym powietrzem. Zawodowo prawnik – członek Warszawskiej Izby Adwokatów.

 
small
Katarzyna Stobiecka

Pasjonatka idei społecznej odpowiedzialności biznesu i entuzjastka wolontariatu. Zawodowo związana z CSR, z Zalesiaczami działa od kilku edycji, najpierw jako uczestnik, później organizator. Przebywanie na łonie natury to dla mnie największa przyjemność, harcerstwo pokazało mi jak wiele lasy mogą nam dać, jak ważne jest by je chronić i tworzyć zielone enklawy.

RADA FUNDACJI

 
MONIKA MAJEWSKA

Na codzień pracuję w branży inwestycyjnej sektora finansowego, stacjonując między Polską i Wielką Brytanią. Każdą wolną chwilę spędzam na jak najszerszym poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie ekologii, dbania o planetę i co więcej dobrego ja jako jednostka mogę jeszcze dla niej zrobić. Działam w zespole Zalesiaczy już od samego początku działalności, czyli od 2018 roku i jestem dumna z bycia częścią tej prężnie działającej organizacji.

Dominik Mazur

Maria Wojas

Maria Wojas

Z wykształcenia i z pasji – ochroniarz środowiska. Od młodzieńczych lat zafascynowana wpływem człowieka na przyrodę. Na studiach zajmowała się ochroną krajobrazu i uwzględnianiem potrzeb przyrodniczych w dokumentach planistycznych. Obecnie pracuje w trzecim sektorze. Z lasu czerpie energię i spokój, wolne chwile spędza w Lesie Kabackim. Zalesiacze to dla niej szansa na takie lasy, o jakich zawsze marzyła – naturalne, piękne i otwarte dla społeczeństwa.

PRZYJACIELE FUNDACJI

sebo_maly-248x300

Sebastian Korczak

Moje świadome życie zaczęło się w lesie. Harcerstwo zrobiło ze mnie gościa co nie boi się złapać za piłę i wkrętarkę. Szacunek i świadomość kruchości dzisiejszej przyrody pomaga mi dziś pracować jako operator filmowy. Wrażliwość, przyjaźń, chęć odkrywania świata zrodziła się pośród drzew. Dlatego dziś staram się angażować w inicjatywy na rzecz przyrody.

 

Nikodem

Nikodem Sarosiak

Wychowany w małej miejscowości (i nieustanie z nią związany) położonej wśród lasów Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Miał możliwość dorastania w nieustannym kontakcie z przyrodą, otoczony drzewami i ludźmi, którzy widzieli to samo co on. Teraz wśród tych samych ludzi, gdy dorosłość wymusiła coraz częstsze podróże w stronę betonowej dżungli, chciałby dać innym możliwość poczucia jak wygląda życie, gdy otacza je zieleń, a przyroda to coś widzianego za oknem, a nie w filmie dokumentalnym.

 

OgrodnikSylwiaCD

Sylwia Ogrodnik

Przez całe życie mieszka w mieście, być może dzięki temu docenia ogromne korzyści wynikające ze spędzania wolnego czasu na łonie natury. Od dzieciństwa wielbicielka Puszczy Kozienickiej. Zaangażowała się w działalność Stowarzyszenia ponieważ chciałaby mieć większą swobodę w dostępie do lasu.

 

Kamil K. zdjęcie

Kamil Kaczyński

Całe życie mieszkał wśród zieleni, ale to w mieście założył rodzinę i znalazł swoje miejsce na ziemi. Czegoś mu jednak wciąż brakuje. Dlatego wraz z „Zalesiaczami” będzie starał się wypełnić tę pustkę i przenieść jak najwięcej lasu do nowego domu. Ma nadzieję, że dzięki projektowi i ludziom, których łączy nie tylko wspólna pasja ale i przyjaźń, uda mu się zasadzić najważniejsze drzewo – to posadzone z synem.