Nasze cele

Nasze cele

Co ? Gdzie ? Kiedy?

Tutaj właśnie znajdziesz odpowiedzi na te podstawowe pytania.

Stowarzyszenie powstało, aby sadzić drzewa. Jest to prosty sposób aby poprawić jakość życia naszego i następnych pokoleń, dlatego, że drzewa:

  • Redukują pył i zanieczyszczenia – działają jak naturalne filtry zapobiegając wielu czynnikom chorobotwórczym
  • Produkują tlen i zmniejszają ilość dwutlenku węgla.
  • Uwalniają wodę w naturalnym procesie transpiracji, dzięki czemu w ich pobliżu obniża się temperatura i zwiększa korzystna wilgotność powietrza.
  • Poprawiają wygląd krajobrazu – zielony kolor działa uspokajająco.
  • Redukują w znacznym stopniu hałas.
  • Tworzą warunki dla życia zarówno innych roślin jak i zwierząt wpływają na różnorodność.

Czyli po prostu: łagodzą wszystkie ujemne efekty działalności i rozwoju człowieka sprawiając, że nasze życie może stać się zdrowsze, przyjemniejsze, a rozwój cywilizacyjny może być bardziej świadomy i zrównoważony.

Gdzie?

Chcemy zmieniać otoczenie zaczynając od tego najbliżej nas, dlatego będziemy zwracać się do jednostek samorządu/instytucji publicznych o wyznaczenie terenu do zazielenienia wszędzie tam gdzie mieszkają nasi Członkowie.

Oznacza to, że przyłączając się do nas możesz wkrótce zmienić otoczenie na swojej drodze do pracy, uczelni i domu

Kiedy?

Działamy w formie co kilkumiesięcznych akcji poprzedzonych fazą przygotowań. Oznacza to, że aktywność wszystkich Członków pożądana będzie jedynie kilka razy w roku. W fazie przygotowań natomiast wystarcza praca członków Zarządu.

Oczywiście pomiędzy akcjami będziemy się komunikować, wymyślać nowe formy i rozwijać działalność i czasem spotykać, niemniej Stowarzyszenie ma być fajnym dodatkiem do Waszego życia, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Jak do Nas dołączyć?

Wypełniasz formularz i zaczekaj chwilkę na wiadomość od Nas. Formularz znajdziesz tutaj

Aktualności

Zawsze aktualne informacje o aktualnych akcjach można uzyskać na naszym facebooku.

Materiały

Możesz nam pomóc zapoznając się z materiałami oraz dzieląc się nimi z innymi. Pobierz materiały cyfrowe z naszego repozytorium tutaj.