Oferta dla firm

Mamy wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu gruntów pod akcje zalesiania w powiecie Piaseczyńskim, wiemy już jak zorganizować drzewa, jakie gatunki są dozwolone na danym terenie, oraz czego potrzeba do zorganizowania akcji sadzenia drzew.

Jeśli Twoja firma chce zrobić coś dobrego dla planety, myślicie o akcji CSR lub chcecie zorganizować ekologiczny piknik z sadzeniem drzew dla swoich pracowników to zapraszamy do współpracy.

Cieszymy się na każdą chęć działania na rzecz zalesiania 🙂

Przykładowy schemat akcji:

1. Fundacja organizuje miejsce na nasadzenia (ten etap jest najdłuższy ok. 2 miesiące ponieważ gmina lub starostwo muszą wyznaczyć teren).

2. Fundacja organizuje zakup drzewa, palików, taśm, tablicę do wpisywania imion, sprzęt ogrodniczy i inne potrzebne do sadzenia drzew, które dostarczamy na miejsce.

3. Rozpoczynamy akcję krótką przemową wyjaśniającą jej przebieg ale i cel, jest moment na podziękowania czy inne, trochę bardziej uroczyste formy.

4. Każdy uczestnik wypełnia formularz, w którym może wskazać nazwę swojego drzewa – po akcji otrzyma maila z podziękowaniem, zdjęciem i informacją o lokalizacji swojego drzewa.

5. Pod opieką przedstawicieli fundacji, uczestnicy sadzą drzewa i krzewy. Każdy uczestnik przystępuje do wykopania odpowiedniego dołka, wyświdrowania miejsca na paliki oraz prawidłowego umieszczenia i zakopania szadzonek. Sadzenie drzewa z palikami i zawiązaniem tasiemek oraz podlaniem i fotkami zajmuje mniej wprawnym do półtorej godziny, a bardziej ok 40 min.

6. w połowie akcji lub pod koniec proponujemy grupowe zdjęcie z dokonanymi nasadzeniami. W czasie akcji robimy zdjęcia „na bieżąco”

6. Dla uczestników możemy też przygotować materiały informacyjne zarówno ,,nasze,, o drzewach, jak i Państwa firmy o Waszej wizji CSR i informacjach dlaczego sadzenie drzew jest ważne.

7. Po akcji uczestnicy otrzymują na email podziękowanie oraz informację o lokalizacji swojego drzewa.

stopka.jpg

52.073909897807965, 21.042314991847814 (wspołrzedne GPS można wpisać w przeglądarkę albo mapę Google)

Zdjęcie Twojego Drzewka:

  Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem więc publikacje o niej pojawiają się w prasie i social mediach:

POCZUJ MIĘTĘ DO CSR BLOG POŚWIĘCONY TEMATYCE CSR

KURIER POŁUDNIOWY RELACJA Z V AKCJI ZALESIACZY

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt

Facebook

Instagram 

email zalesiacze@gmail.com

lub bezpośrednio z członkami zarządu fundacji:

+48 501 006 736

+48 502 092 259